Kolej Gondolowa

Kolej gondolowa w Świeradowie - Zdroju jest niewątpliwie atrakcją nr 1 w naszym regionie. Gondola jest czynna zarówno czynna w sezonie zimowym jak i latem. Długość trasy zjazdowej wynosi 2171 m. Średnie nachylenie trasy - 19%. Dolna stacja gondoli jest położona na wysokości 617 m n.p.m. stacja górna 1060 m n.p.m. co daje nam różnice poziomów 443m. Czas przejazdu do górnej stacji to średnio około 12 minut.

Budowę rozpoczęto w roku 2007. Świeradowska Gondola to najnowocześniejsza kolej w Polsce. Właściciel kolei Sobiesław Zasada sp. z o.o. deklaruje w najbliższych latach stworzenie w Świeradowie - Zdroju komfortowego ośrodka narciarskiego z kilkoma trasami zjazdowymi, rozmieszczonymi na zboczach Stogu Izerskiego (1107 m n.p.m.).

Wagoniki są ośmioosobowe. Gondola jest w stanie wywieźć w ciągu godziny około 2400 osób. Podróż jest bardzo komfortowa, a widoki zapierają dech w piersiach. Trasa ma zróżnicowany poziom trudności, (niebieski, czerwony) jest naśnieżana (20 armatek śnieżnych) oraz oświetlona (jazdy nocne). Jest to jedna z trzech najdłuższych i najlepiej oświetlonych nartostrad w Polsce.

Górny fragment trasy stanowi znakomity punkt rozbiegowy dla paralotni, mamy nadzieje, ze w tym roku ruszy trasa biegowa. Ze Stogu Izerskiego wiedzie też wiele ścieżek i szlaków rowerowych.

Odległość od ośrodka 2,7 km.

Kolej gondolowa Ski&Sun

Górna stacja

Comments are closed.